Fotowoltaika 4 generacji w Buczkowicach k./ Bielsko-Białej

Wspólnie z panem Sebastianem z Buczkowic koło Bielsko-Białej oddaliśmy do użytkowania domową elektrownię słoneczną w czwartej generacji o mocy 5,2 kWp. System został wybudowany na wysokiej jakości podzespołach europejskiej produkcji. Moduły Sharp 260Wp tworzą panel fotowoltaiczny o łącznej mocy 5200 Wp, natomiast za przetwarzanie energii z dachu odpowiada trójfazowy falownik Solaredge SE5K w najnowszej na rynku topologii oraz osiemnaście sztuk optymizatorów mocy współpracujących z falownikiem.

Co wyróżnia tą instalację?

Praca elektrowni słonecznej opartej o falownik Solaredge z optymizatorami mocy polega na pełnej kontroli pracy każdego modułu fotowoltaicznego, każdy moduł posiada optymizer z własnym trakerem MPPT. Dzięki takiej pracy słabiej oświetlony moduł nie wpływa na sprawność całej instalacji i nie doprowadza do strat mocy i uzysków energii elektrycznej z elektrowni słonecznej. Dzięki takim rozwiązaniom nasz klient pozyska do 25% więcej energii w skali roku w porównaniu do rozwiązań z tradycyjnym falownikiem fotowoltaicznym. Czwarta generacja rozwiązań elektrowni słonecznej to nie tylko większe uzyski to także bezpieczeństwo użytkowania poprzez funkcję SAVE-DC. Po wyłączeniu falownika napięcie w przewodach prądu stałego na dachu spada do 1 wolta a przy rozdzielni będzie to maksymalnie bezpieczne 25 wolt. Kiedy taka praca ma znaczenie? Przykładowo w przypadku pożaru budynku straż pożarna może nie chcieć gasić obiektu pod napięciem, taka sytuacja występuje przy tradycyjnej konfiguracji elektrowni słonecznej z falownikiem stringowym.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pracy elektrowni słonecznych Solar Edge objżyj film: LINK

Dzięki naszym staraniom o szczegóły w zakresie estetyki wykonania instalacji fotowoltaicznych oraz stosowania wysokiej jakości urządzeń i modułów, które realnie produkują więcej energii, pozostajemy w gronie najczęściej polecanych instalatorów elektrowni słonecznych w Katowicach i Bielsku-Białej.