Fotowoltaika DLA FIRM

Pierwszy krok do optymalizacji kosztów

Sprawdź ile Twoja firma zyska dzięki instalacji fotowoltaicznej i zamów bezpłatną wycenę!


Wycena szczegółowa

Energia PV dla firmy

Na końcową cenę produktów Państwa firmy składa się wiele czynników. Jednym z nich jest koszt ponoszony na zakup energii elektrycznej dzięki, której pracują maszyny. Operując na globalnym rynku każda firma zmaga się z konkurencją, która na różne sposoby optymalizuje koszty swojej produkcji. Odwiedzając naszą stronę w internecie rozpoczęli Państwo drogę w kierunku optymalizacji kosztów w swojej firmie poprzez montaż urządzeń solarnych dostarczających darmową energię elektryczną i cieplną.

Optymalizacja poprzez montaż elektrowni słonecznej, fotowoltaicznej to jedno z najlepszych działań. Elektrownia solarna, jak sama nazwa mówi, napędzana jest światłem słonecznym, czyli dostępnym dla wszystkich darmowym paliwem. Charakterystyka pracy panelu fotowoltaicznego pokrywa się niemal w 100% z zapotrzebowaniem przedsiębiorstwa na energię elektryczną. Dzięki fotowoltaice każdego dnia będą malały Państwa koszty produkcji co w efekcie wpłynie na większy zysk lub możliwość zweryfikowania końcowej ceny produkowanych rzeczy lub oferowanych usług.

Jak to działa i kiedy oszczędzam?

Poniżej przedstawiamy uproszczoną analizę dla przedsiębiorstwa o zapotrzebowaniu 36 MWh rocznie (36000 kWh). W tym przypadku nasza propozycja mocy systemu elektrowni słonecznej wyniosła 47 kWp.

0
kWh
Szacunkowa roczna produkcja elektrowni fotowoltaicznej
0
kWh
Szacunkowa średnio roczna autokonsumpcja energii produkowanej przez instalację PV (25%)
0
kWh
Energia elektryczna oddana do depozytu w sieci energetycznej
0
PLN/Rocznie
Szacunkowa wartość energii oddanej do depozytu po korekcie współczynnikiem 1:0,85
0
kWh
Deklarowane roczne zużycie energii
0
PLN/Rocznie
Koszt energii, dystrybucji i opłat stałych przed montażem instalacji fotowoltaicznej
0
PLN/Rocznie
Po inwestycji w instalację PV do zapłaty za energię pozostanie
0
PLN/Rocznie
Szacunkowe oszczędności po rozliczeniu energii pobranej i kosztów dystrybucji

Warunki przyjęte do kalkulacji — Lokalizacja inwestycji Katowice, instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana na dachu płaskim pod kątem 14 st. Orientacja modułów w azymucie będzie południowa, na dachu wystąpią roczne straty poprzez cieniowanie obiektów 5%. Średni uzysk instalacji wyniesie 941 kWh/kWp 

Kiedy zwróci się koszt inwestycji?

Uruchamiając leasing lub inwestując własny kapitał, nakładamy na siebie pewne obciążenie – ale czy obecne koszty energii nie są obciążeniem? Posiadając na dachu firmy baterie słoneczne, nie zapłacimy za energię elektryczną wcale lub dużo mniej. Tak zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na spłatę kredytu bankowego.

Odpowiedz sobie na pytanie:

Czy chcesz nadal finansować koncerny energetyczne?

Czy wolisz tak zaoszczędzone pieniądze inwestować we własną firmę?

Myśląc o swoim biznesie perspektywicznie planujemy zyski i koszty na kilka lat w przód. Cena energii elektrycznej jest mocno związana ze światowymi cenami paliw kopalnych oraz sytuacją polityczną, co sprawia, że jej koszt jest mało przewidywalny. Posiadając własne źródło prądu przedsiębiorstwo staje się w dużym stopniu niezależne od światowych i krajowych trendów, co pozwala łatwiej prognozować przyszłość.

Niezależność energetyczna jest bardzo ważna, ale co więcej?

  • Twoje produkty będą mogły być tańsze, ponieważ koszt ich wytworzenia się zmniejszy i będzie bardziej przewidywalny,
  • Zmniejszysz pobór czarnej energii z sieci, będzie to miało duży wpływ na emisję dwutlenku węgla i szkodliwych pyłów emitowanych przez tradycyjne elektrownie,
  • Uzyskasz dodatkowe punkty starając się o finansowanie innych celów,
  • Twoja firma stanie się przyjazna środowisku, a tym samym lepiej postrzegana wśród partnerów krajowych i zagranicznych,
  • Zwiększy się wartość Twoich nieruchomości

Sprawdź również:

Sun Eko Energy Sp. z o.o. 

Oferujemy systemy elektrowni słonecznych dla firm TYLKO na komponentach wysokiej jakości

Nasze zestawy zawierają: dobór i dostawę sprawdzonych rozwiązań PV, projekt systemu, profesjonalny montaż, przygotowanie dokumentacji dla zakładu energetycznego, uruchomienie, nadzór, monitoring on-line. Przedstawimy dla Państwa szereg możliwości finansowania, również z dotacją. Odpowiemy na pytanie Jak Jak szybko i tanio obniżyć koszt prądu w firmie?

Fronius
GoodWe
Huawei
SMA
SolarEdge
LongiSolar
Sharp
LG
Winaico
QCells
JinkoSolar
ExoSolar
Znshine
Seraphim

Previous
Next