Fotowoltaika DLA DOMU

Inwestycja gwarantująca korzyści

Sprawdź ile zyskasz dzięki instalacji fotowoltaicznej i zamów bezpłatną wycenę!

Fotowoltaika dla Domu, Dotacja dla Ciebie...

Większość urządzeń w nowoczesnym domu jest zasilanych energią elektryczną. Prąd tradycyjnie mamy w gniazdku, do którego dociera siecią krajowych połączeń. Taki schemat zasilania nazywamy scentralizowanym. Monopol na dostarczanie energii mają państwowe koncerny, a jej cena jest regulowana przez koszt surowców kopalnych potrzebnych do jej wytworzenia oraz sytuację polityczną. 

 

Światowy trend zmienia myślenie o energii jako tej dostarczanej od centralnego wytwórcy na jej produkcję w systemie małych, rozproszonych mikro elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych. Zaletą rozproszenia produkcji jest zniwelowanie kosztów przesyłu oraz olbrzymich strat, które powstają podczas transportu na długich odcinkach od tradycyjnej elektrowni do twojego gniazdka. Nasz rachunek składa się z wielu opłat: przesyłowej, jakościowej, stałej, to właśnie te elementy rachunku mają za zadanie łagodzić straty finansowe koncernów energetycznych, jakie powstają podczas strat przesyłowych. Te opłaty stanowią większą część naszego rachunku.

 

Przerażają Cię wysokie rachunki za prąd? Wykorzystaj moc promieniowania słonecznego! Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego, zamontowana na dachu lub na gruncie pozwoli produkować darmową energię elektryczną dla Ciebie i Twoich bliskich. Panele fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego do produkcji energii elektrycznej wykorzystują moc nasłonecznienia, dzięki czemu uzyskują prąd z odnawialnego źródła energii. Inwestycja w panele słoneczne dla Twojego domu to świetny sposób na wygenerowanie oszczędności. Koszt instalacji PV zwraca się już po kilku latach!

dach domu z fotowoltaiką

Ochrona środowiska

Ochrona środowiska, poczucie niezależności, świadomość, że wpływasz na poprawę jakości powietrza i życia Twoich dzieci i przyszłych pokoleń to aspekty przemawiające za budową własnego mikro źródła energii elektrycznej. 

Dzięki współpracy z Sun Eko Energy będziesz się cieszyć energią pochodzącą ze słońca bezustannie.

Postaw na nasze praktyczne doświadczenie potwierdzone zadowoleniem wielu klientów!

Wybierz fotowoltaikę dla Twojego domu!

Najważniejsze zalety inwestycji w fotowoltaikę:

 • Produkujesz prąd na własne potrzeby, zasilasz darmową energią: pompę ciepła, urządzenia AGD, ogrzewasz wodę użytkową, klimatyzatory,
 • Uzyskasz niezależność od ciągle rosnących cen energii,
 • Zwiększysz wartość swojej nieruchomości,
 • Twoje roczne oszczędności ponoszone na zakup prądu wyniosą 80% do 90%,
 • Szybki okres zwrotu inwestycji w elektrownię słoneczną oscyluje w granicy 8 lat

Chcę oszczędzać oraz iść za nowoczesnością – jak mam to zrobić?

Odpowiedź jest jedna – powinieneś wykorzystać energię elektryczną pochodzącą z promieni słonecznych, którą pozyskasz decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu własnego budynku. Każda kWh energii, wyprodukowana w elektrowni solarnej, fotowoltaicznej pozwoli na uniezależnienie się od tradycyjnej energetyki oraz od rynkowych zawirowań cen prądu. W przeciwieństwie do naszego zachodniego sąsiada, Polska jest na początku drogi do energetyki rozproszonej On-Grid, której następstwem będzie produkcja i magazynowanie prądu na własne potrzeby. Każda nawet mała instalacja baterii słonecznych jest pionierskim wkładem w przyszłość i własną niezależność. Istotne jest tylko to, aby dostosować moc paneli fotowoltaicznych do potrzeb gospodarstwa domowego i zużycia energii elektrycznej w nim.

Czy mogę być całkowicie niezależna(y)?

Tak, jest to możliwe, dzięki bilansowaniu handlowemu i perfekcyjnie dobranej mocy instalacji przez 15 lat mogą Państwo oszczędzać do 100% potrzeb energetycznych domu. Drugą opcją jest wykorzystanie systemów hybrydowych lub Off-Grid, jednak te rozwiązania obecnie są jeszcze dużo droższe od konfiguracji On-Grid (domowa fotowoltaika sprzężona z siecią elektroenergetyczną). 

Grafika przedstawia schemat wykorzystania konfiguracji sprzężonej z siecią elektroenergetyczną [On-Grid]. Dzięki zainstalowaniu tylko 1 kW mocy elektrowni solarnej, rocznie jesteśmy w stanie uzyskać ponad tysiąc kWh darmowej energii elektrycznej. Taka ilość jest w stanie zmniejszyć o ponad 40% roczny koszt ponoszony przez dwuosobowe gospodarstwo domowe na zakup prądu.

Instalacje fotowoltaiczne mają wręcz nieograniczone zastosowanie. Każdy nasz projekt jest indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta. Systemy elektrowni słonecznych są praktycznie bezobsługowe przez cały czas swojej pracy. 

Generator fotowoltaiczny o mocy 1 kW

Cztery moduły PV o zdolności konwersji 19,2%

1100 kWh x 6,4 m2 = 7040 kWh x 19,2% = 1352 kWh

1352 kWh x 97% (falownik) = 1311 kWh/rok

Zlecając nam pracę nad instalacją fotowoltaiczną dla domu możesz być pewien wykonania:

 • Bezpłatnej analizy możliwości zainstalowania systemu fotowoltaicznego,
 • Szczegółowej oceny dziennego zapotrzebowania na energię elektryczną,
 • Bezpłatnego doboru urządzeń pod kątem: zapotrzebowania, wydajności oraz budżetu klienta,
 • Wizualizacji instalacji wraz z oceną wydajności dla wymaganej lokalizacji,
 • Bezpłatnej wyceny inwestycji,
 • Projektu instalacji z uwzględnieniem przepisów prawa i wymagań zakładu energetycznego,
 • Projektu budowlanego (instalacje naziemne),
 • Wykonania zgłoszenia lub uzyskania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej,
 • Wykonania prac montażowych wraz z uruchomieniem systemu “pod klucz”,
 • Opieki gwarancyjnej i wsparcia technicznego,
 • Kontroli i monitoringu wybudowanej instalacji

Fotowoltaika dla domu On-Grid pracuje w dzień, ja więcej energii pobieram po zachodzie słońca?

Przygotujemy dla Państwa analizę potrzeb i tak dobierzemy system, aby jak najwięcej darmowej energii zostało wykorzystane lokalnie. Część finansowania pokryje duża rządowa dotacja Mój Prąd 5.0.

Sytuacja, kiedy 100% wytwarzanej energii elektrycznej zużylibyśmy w całości byłaby idealna. Po montażu paneli fotowoltaicznych prądu należy nieco zmienić styl życia. Ekonomicznym zachowaniem będzie czasowe załączanie urządzeń typu pralka, zmywarka w godzinach do i popołudniowych, wykorzystasz do tego tanie, dostępne na rynku zegary czasowe lub te wbudowane w urządzenia. Jeśli to tylko możliwe powinniśmy przenieść odkurzanie oraz gotowanie na płycie elektrycznej również na godziny do i popołudniowe. Dużą częścią pozyskanego darmowego prądu możemy ogrzać wodę użytkową, nawet posiadając termę gazową. Darmową energią zasilimy ogrzewanie budynku połączone z pompą ciepła. Możecie państwo dokonać własnych wyliczeń określając wielkość instalacji oraz procent oszczędności w naszym kalkulatorze. 

Bilansowanie handlowe – Net Metering, od 1 lipca 2016 roku funkcjonuje w Polsce nowelizacja ustawy o OZE. Znowelizowany akt prawny oferuje możliwość magazynowania energii w sieci Twojego operatora i darmowy jej odbiór w rozliczeniu rocznym. Posiadając instalację fotowoltaiczną do 10 kW mocy odbierzesz rocznie 80% prądu, który zgromadzisz w sieci powyżej zużycia własnego. Jeśli Państwa fotowoltaika będzie w zakresie mocy do 50 kW bilans wyniesie 70%. W tej formie rozliczenia pozostaną wszystkie inwestycje poprawnie zgłoszone do 31.03.2022.

Inwestycje zgłoszone do sieci od 01.04.2022 nadal, bo do 31.06.2022 pozostaną w systemie rozliczeń Net Metering, natomiast od 01.07.2022 zostaną automatycznie przeniesione do systemu rozliczeń Net Billing. Każdy prosument operujący w starym systemie rozliczeń będzie mógł na własne życzenie przenieść się do rozliczeń Net Billing, ale tylko jednokierunkowo, ponieważ powrotu nie będzie.

Dla nowego systemu rozliczeń Net-Biling obowiązuje korzystna dotacja. Nowa propozycja rządu obejmująca nawet 31 tys. nieopodatkowanego dofinansowania. Fotowoltaika z magazynem energii i ciepła dobrze zarządzana przez automatyczny system HEMS – to przyszłość.

panele fotowoltaiczne na dachu

W liczbach (wizualizacja w systemie Opustowym):

Roczna produkcja elektrowni słonecznej wyniesie 5000 kWh, zużycie własne w czasie rzeczywistym wyniesie 40% – 2000 kWh. Nadwyżka oddana do sieci wyniesie 60% produkcji czyli 3000 kWh – w bilansie rocznym odbierzemy 80% zgromadzonej energii, 2400 kWh. Roczne zużycie energii elektrycznej gospodarstwa domowego wynosi 5000 kWh, 2000 kWh dostarczy w czasie rzeczywistym system PV zamontowany na Państwa dachu  – oszczędność 5000 kWh minus 2000 kWh = 3000 kWh. W bilansie rocznym odbierzemy 2400 kWh, 3000 kWh minus 2400 kWh = 600 kWh. Po instalacji elektrowni słonecznej zapłacimy tylko za 600 kilowatogodzin zamiast za 5000 kilowatogodzin, oszczędność roczna wyniesie 88%

0 kWh
Roczna produkcja elektrowni PV
0 kWh
Zużycie w czasie rzeczywistym (zakładane 40% z wyprodukowanej energii)
0 kWh
Nadwyżka oddana do sieci (pozostałe 60% z wyprodukowanej energii)
0 kWh
Odebrane w bilansie rocznym (80% z nadwyżki oddanej do sieci)
0 kWh
Roczne zużycie energii gospodarstwa domowego
0 kWh
Suma energii wykorzystanej bezpośrednio oraz "zmagazynowanej" w sieci
0 %
Pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną = brak opłat za prąd

W liczbach (wizualizacja w systemie Net Billing):

0 kWh
Roczna produkcja elektrowni PV
0 kWh
Szacunkowa średnio roczna autokonsumpcja energii produkowanej przez instalację PV (25%):
0 kWh
Energia elektryczna oddana do depozytu w sieci energetycznej
0 PLN/Rocznie
Szacunkowa wartość energii oddanej do depozytu po korekcie współczynnikiem 1:0.85
0 kWh
Deklarowane roczne zużycie energii
0 PLN/Rocznie
Koszt energii, dystrybucji i opłat stałych przed montażem instalacji fotowoltaicznej:
0 PLN/Rocznie
Szacunkowe oszczędności po rozliczeniu energii pobranej i kosztów dystrybucji wyniosą:
0 PLN/Rocznie
Po inwestycji w instalację PV do zapłaty za energię pozostanie
0 PLN/Rocznie
Szacunkowa nadwyżka do rozliczenia w okresie 12 m-cy od wprowadzenia energii do depozytu
Sun Eko Energy Sp. z o.o.
 

Instalacja fotowoltaiczna dla domu na komponentach wysokiej jakości

Nasze zestawy zawierają: dobór odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej i dostawę sprawdzonych rozwiązań PV, projekt systemu, profesjonalny montaż, przygotowanie dokumentacji dla zakładu energetycznego, uruchomienie, nadzór, monitoring on-line. Zaproponujemy także rozwiązania dla instalacji fotowoltaicznej na gruncie. Przedstawimy dla Państwa szereg możliwości finansowania, również z dotacją Mój Prąd 5.0, dzięki któremu skutecznie obniżony zostanie koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu. Odpowiemy na pytanie: Jak szybko i tanio obniżyć koszt prądu w gospodarstwie domowym? Dopasujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb i sprawimy, że dzięki instalacji PV zmniejszysz zużycie prądu w swoim gospodarstwie domowym.