Magazyny energii do fotowoltaiki

magazyn_motyw

Magazyny energii elektrycznej do fotowoltaiki, które oferujemy zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i komfort użytkowania w przypadku awarii zasilania, przerw w dostawie prądu lub zwiększonej autokonsumpcji. Montowane przez nas systemy reagują na przerwy w dostawie energii z sieci w mniej niż sekundę. Sprawdź naszą ofertę nowoczesnych magazynów energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej. 

Czym jest magazyn energii do fotowoltaiki?

Magazyny energii do paneli fotowoltaicznych to urządzenia, które pozwalają przechowywać energię elektryczną w dowolnej postaci. Proces magazynowania polega na przekształcaniu i przechowywaniu wyprodukowanego prądu z danego źródła energii w inną formę energii, którą w razie konieczności można ponownie zamienić w energię elektryczną. Dodatkowo akumulatory stanowią kluczowy element poprawy stabilności dostaw, jak i parametrów jakościowych dostarczanej energii. 

Magazyny energii do instalacji fotowoltaicznych

W dzień w podłączonej do fotowoltaiki baterii gromadzone są nadwyżki energii, których gospodarstwo domowe nie zużyje do codziennego funkcjonowania. Dzięki temu nadwyżki nie są zwracane do sieci energetycznej. Dopiero gdy magazyn będzie w pełni naładowany i nie będzie w stanie gromadzić większych zasobów, będą one oddawane do sieci przesyłowej. Kiedy fotowoltaika nie produkuje energii, na przykład w nocy, magazynowana energia jest wtedy zużywana przez gospodarstwo domowe. Dopiero kiedy zapas się skończy, instalacja przestawi się i będzie pobierać prąd z sieci elektroenergetycznej. Magazyn energii jest również awaryjnym źródłem prądu, na przykład jest przerwa w dostawie energii wywołana burzą. Oferowane przez nas urządzenia mają dużą pojemność, a inwestycja w nie zwraca się w krótkim czasie. Na dodatek, można uzyskać dofinansowanie na domowe magazyny energii, co jeszcze bardziej zachęca do ich zakupu.

magazyny_SEE

Zalety łączenia fotowoltaiki z magazynem energii

Inwestując w magazyn energii zyskują Państwo pewność, że gospodarstwo domowe zawsze będzie zaopatrywane w energię elektryczną, nawet w przypadku awarii sieci. Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, które chcą zabezpieczyć się na wszelkie możliwości związane z brakiem prądu. Wykorzystanie magazynów energii niesie ze sobą szereg korzyści, dzięki którym stosowanie tego rozwiązania staje się coraz bardziej popularne: 

  • niezależność energetyczna,
  • oszczędności i bufor bezpieczeństwa, 
  • aspekty środowiskowe i ekologiczne, 
  • maksymalne wykorzystanie energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną,
  • praktycznie zerowy koszt eksploatacji, 
  • długa żywotność urządzeń i wysoka ich wydajność.
Sun Eko Energy Sp. z o.o.
 

Oferujemy systemy elektrowni słonecznych TYLKO na komponentach wysokiej jakości

Nasze zestawy zawierają: dobór i dostawę sprawdzonych rozwiązań PV, projekt systemu, profesjonalny montaż, przygotowanie dokumentacji dla zakładu energetycznego, uruchomienie, nadzór, monitoring on-line. Przedstawimy dla Państwa szereg możliwości finansowania, również z dotacją. Odpowiemy na pytanie: Jak szybko i tanio obniżyć koszt prądu w gospodarstwie domowym lub firmie albo gospodarstwie rolnym? Oferujemy również magazyny energii, które stanowią najlepsze zasilanie awaryjne, dzięki magazynowaniu energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej.