Efektywne ogrzewanie domu
za pomocą Pompy ciepła

Sprawdź ile zyskasz dzięki instalacji pompy ciepła i zamów bezpłatną wycenę

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest zasilana energią elektryczną, niezbędną do pracy sprężarki zapewniającej działanie obiegu chłodniczego. To właśnie czynnik chłodniczy (ziębniczy) odpowiada za działanie i efektywność pompy ciepła. Z racji tego, że potrafi on wrzeć w ujemnych temperaturach, pompa może odbierać energię ze źródeł odnawialnych (z gruntu, z powietrza atmosferycznego lub wody), a dzięki wspomnianej sprężarce, zwiększeniu ulega temperatura i ciśnienia czynnika, co pozwala na oddawanie ciepła do wody grzewczej i użytkowej. Bardzo często wybierane są zarówno gruntowe pompy ciepła, które wymagają więcej prac ziemnych, jak i powietrzne pompy ciepła, które cieszą się największą popularnością. Stanowią one idealny system centralnego ogrzewania wewnątrz budynku. 

hewalex_maj_-264

Efektywne ogrzewanie za pomocą pompy ciepła

Pompy ciepła należą do jednych z najbardziej efektywnych metod ogrzewania, wykorzystujących do tego celu energię odnawialną (woda, grunt, powietrze). Ich efektywność jest oznaczana współczynnikiem wydajności COP (Coefficient of Performance), który określa, jaki jest stosunek energii elektrycznej zużywanej przez pompę do ilości dostarczonego przez nią ciepła. Przykładowo, jeśli współczynnik COP wynosi 5, oznacza to, że na każdy 1 kW energii wykorzystywanej przez pompę przypada 5 kW wytwarzanego ciepła. 1 kW pochodzi z energii elektrycznej, a pozostałe 4 kW ze źródeł odnawialnych. Przy założeniu, że zapotrzebowanie domu na ciepło wynosi 5 kW, instalacja pompy ciepła ze współczynnikiem COP 5 sprawi, że rzeczywisty koszt ogrzewania gospodarstwa domowego będzie obejmował zaledwie 1 kW.

Warto przy tym pamiętać, że współczynnik COP jest wyznaczany w warunkach laboratoryjnych, a jego efektywność jest zależna od warunków eksploatacyjnych, czyli w praktyce: od temperatury wody w instalacji grzewczej. 

Hewalex030321-336

Pompy ciepła Hewalex

W Sun Eko Energy wykorzystujemy pompy ciepła Hewalex – firmy gwarantującej sprawdzone rozwiązania grzewcze, mogącej pochwalić się:

  • ponad 19 000 sprzedanych urządzeń,
  • okresem gwarancyjnych sięgającym nawet 5 lat,
  • wysoka klasą efektywności energetycznej (do A+++),
  • pompami ciepła do grzania i chłodzenia budynków.

Szybki i bezinwazyjny montaż pompy ciepła

Montaż źródła ciepła, jakim jest pompa ciepła, to nie tylko gwarancja ekologicznego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale także bardzo szybki i praktycznie bezinwazyjny montaż. Nie wymaga ona dużej działki, czy też kosztownych prac związanych z wykonaniem przekopów lub odwiertów. Instalacja urządzenia zajmuje zaledwie kilka dni. Pompa ciepła nie potrzebuje również dużych powierzchni, ponieważ jednostki wewnętrzne i zewnętrzne zajmują niewiele miejsca.

Pompy ciepła powietrze-woda - niskie koszty eksploatacji

Użytkowanie pompy ciepła powietrze woda stale zyskuje na popularności i coraz częściej trafiają one nie tylko do firm, ale także do termomodernizowanych budynków prywatnych. Jest to urządzenie, które nie wymaga praktycznie obsługi i jest tanie w eksploatacji. Pompy ciepła nie wymagają skomplikowanych instalacji, mogą służyć do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń. Można je podłączać do już istniejących instalacji grzewczych, gdzie odbiornikami są kaloryfery lub instalacje podłogowe. Kolejnym ich atutem jest możliwość podłączenia do instalacji fotowoltaicznej. Podczas prac montujemy najwyższej jakości pompy ciepła firmy Hewalex, które cechują się wysoką wydajnością, estetycznym designem i niezawodnością. Warto także wiedzieć, że na zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda można otrzymać dofinansowanie, między innymi z programu Czyste Powietrze.

Sun Eko Energy Sp. z o.o.
 

Oferujemy systemy elektrowni słonecznych i pomp ciepła TYLKO na komponentach wysokiej jakości

Nasze zestawy zawierają: dobór i dostawę sprawdzonych rozwiązań PV, projekt systemu, profesjonalny montaż, przygotowanie dokumentacji dla zakładu energetycznego, uruchomienie, nadzór, monitoring on-line. Przedstawimy dla Państwa szereg możliwości finansowania, również z dotacją. Odpowiemy na pytanie: Jak szybko i tanio obniżyć koszt ogrzewania w gospodarstwie domowym lub firmie?