Efektywne ogrzewanie domu
za pomocą Pompy ciepła

Sprawdź ile zyskasz dzięki instalacji fotowoltaicznej i zamów bezpłatną wycenę!

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest zasilana energią elektryczną, niezbędną do pracy sprężarki zapewniającej działanie obiegu chłodniczego. To właśnie czynnik chłodniczy (ziębniczy) odpowiada za działanie i efektywność pompy ciepła. Z racji tego, że potrafi on wrzeć w ujemnych temperaturach, pompa może odbierać energię ze źródeł odnawialnych (z gruntu, z powietrza atmosferycznego lub wody), a dzięki wspomnianej sprężarce, zwiększeniu ulega temperatura i ciśnienia czynnika, co pozwala na oddawanie ciepła do wody grzewczej i użytkowej.

 

hewalex_maj_-264

Efektywne ogrzewanie za pomocą pompy ciepła

Pompy ciepła należą do jednych z najbardziej efektywnych metod ogrzewania, wykorzystujących do tego celu energię odnawialną (woda, grunt, powietrze). Ich efektywność jest oznaczana współczynnikiem wydajności COP (Coefficient of Performance), który określa, jaki jest stosunek energii elektrycznej zużywanej przez pompę do ilości dostarczonego przez nią ciepła. Przykładowo, jeśli współczynnik COP wynosi 5, oznacza to, że na każdy 1 kW energii wykorzystywanej przez pompę przypada 5 kW wytwarzanego ciepła. 1 kW pochodzi z energii elektrycznej, a pozostałe 4 kW ze źródeł odnawialnych. Przy założeniu, że zapotrzebowanie domu na ciepło wynosi 5 kW, instalacja pompy ciepła ze współczynnikiem COP 5 sprawi, że rzeczywisty koszt gospodarstwa domowego będzie obejmował zaledwie 1 kW.

Warto przy tym pamiętać, że współczynnik COP jest wyznaczany w warunkach laboratoryjnych, a jego efektywność jest zależna od warunków eksploatacyjnych, czyli w praktyce: od temperatury wody w instalacji grzewczej. 

Hewalex030321-336

Pompy ciepła Hewalex

W Sun Eko Energy wykorzystujemy pompy ciepła Hewalex – firmy gwarantującej sprawdzone rozwiązania grzewcze, mogącej pochwalić się:

  • ponad 19 000 sprzedanych urządzeń,
  • okresem gwarancyjnych sięgającym nawet 5 lat,
  • wysoka klasą efektywności energetycznej (do A+++),
  • pompami ciepła do grzania i chłodzenia budynków.

Sprawdź również:

Sun Eko Energy Sp. z o.o.
 

Oferujemy systemy elektrowni słonecznych TYLKO na komponentach wysokiej jakości

Nasze zestawy zawierają: dobór i dostawę sprawdzonych rozwiązań PV, projekt systemu, profesjonalny montaż, przygotowanie dokumentacji dla zakładu energetycznego, uruchomienie, nadzór, monitoring on-line. Przedstawimy dla Państwa szereg możliwości finansowania, również z dotacją. Odpowiemy na pytanie: Jak szybko i tanio obniżyć koszt prądu w gospodarstwie domowym?