Czy energie z Fotowoltaiki można zagospodarować?

W Polsce rozwój instalacji fotowoltaicznych ogranicza po pierwsze średniowieczne myślenie rządzących. Straszą nas, że każdy dotowany kilowat elektrowni słonecznych podniesie koszt utrzymania się rodzin, które z elektrowni słonecznych nie mogą skorzystać. Każda z tych monopolistycznych wypowiedzi rodzi wątpliwości. Monopol broni się przed startami nie myśląc o możliwości wykorzystania potencjału dachowych mikro elektrowni. Tym czasem na zachodzie rolą wielkiej energetyki jest magazynowanie nadwyżek energii z PV w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych oraz przetwarzanie tej energii na wodór, który również posłuży do napędzania pojazdów. Koncernom w Polsce pasuje monopol, bo przecież Kowalski lub jego firma nie będzie żył bez energii elektrycznej. Drodzy Państwo własna energia to wolność! Każda choćby mała instalacja fotowoltaiczna na naszym dachu lub balkonie wydłuża łańcuch na którym jesteśmy uwiązani. Rząd i jego koncerny mogą zarabiać na przetwórstwie naszych nadwyżek, jednak to oznaczałoby odwrócenie końca łańcucha za który nie mogliby już pociągać. Czwarta rewolucja zwana energetyczną na świecie już ma miejsce – pytanie czy chcemy do niej dołączyć? Czy wolimy żyć w skansenie i na łańcuchu?

Produkuję loklanie - Zużywam lokalnie! Fotowoltaika w Bielsko-Biała i na całym Śląsku powinna sie rozwijać!

Dziś energia do naszych domów dociera z odległych elektrowni, po drodze 40% tej energii zamienia się w ciepło. Argumenty wielkiej energetyki, że będą tracić po rozwoju mikro źródeł OZE nie powinna do Państwa przemawiać! To właśnie Big Energy powinna zmienić swoje podejście! Każdy logicznie myślący człowiek wie, że prąd wyprodukowany na moim dachu i niezużyty popłynie krótką droga do naszego sąsiada – nie będzie 40% strat! Oczywiście Ty i sąsiad możecie mieć własną elektrownię i tutaj pojawia się rola energetyki! Zamiast dzierżawić nam linie przesyłowe powinni budować lokalne magazyny energii – bufory nadwyżek, które mogą przetworzyć na paliwo, które sprzedadzą i zarobią lub odsprzedać w postaci prądu dalej ale lokalnie. Załączona grafika obrazuje przyszłość energetyki rozproszonej...

Film ukazuje w jakim kierunku powinna iść duża, profesjonalna energetyka. Film to nie daleka przyszłość to jest przeszłość - 2015 rok w Japonii. Toshiba ma rozwiązanie, wodór wytwarzany z wody przy użyciu energii z fotowoltaiki może zasilać nasze pojazdy czysto i tanio tak powinno być również w Polsce a w szczególności na Śląsku.